• Hydroidea BioZeolit 25l - absorbent związków azotu

Symbol: Hydro BioZeolit 25l

BioZeolit to naturalny i specjalnie aktywowany minerał, pełniący rolę filtra biologicznego w stawach kąpielowych, hodowlanych i rybnych, oczkach wodnych, basenach z chlorowaną wodą, a także w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Wspomaga naturalny proces samooczyszczania się wody i stanowi doskonałe podłoże dla roślin wodnych.

Brak towaru
208.80
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 15
Paczkomaty InPost 15
Kurier InPost 17.5
Dostępność Brak towaru
Waga 25 kg
Zostaw telefon

BioZeolit to naturalny i specjalnie aktywowany minerał, pełniący rolę filtra biologicznego w stawach kąpielowych, hodowlanych i rybnych, oczkach wodnych, basenach z chlorowaną wodą, a także w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Wspomaga naturalny proces samooczyszczania się wody i stanowi doskonałe podłoże dla roślin wodnych. Szczególnie polecany do hodowli karpi Koi, ze względu na swoją jakość i wyjątkową czystość (niewielka zawartość domieszek). Pozyskiwany jest ze specjalnie selekcjonowanych złóż klinoptylolitu najwyższej jakości i czystości, co ma olbrzymi wpływ na pojemność jonowymienną oraz jego długie zachowanie właściwości sorpcyjnych.

Zalety:
- Długofalowa i efektywna redukcja amoniaku i związków azotu
- Naturalna i czysto mineralna mieszanka o frakcji 2-8 mm
- Do stosowania w każdym rodzaju zbiorników wodnych; Idealne medium filtracyjne dla oczek wodnych i stawów z karpiami Koi
- Dobre podłoże dla bakterii nitryfikacyjnych
- Porowatość mieszanki dochodząca do 30%
- Niespotykana na rynku europejskim czystość
- Standardowo pakowany do wiadra 25 L z 2 woreczkami
- Na zamówienie dostępny w big bagach po 1 m3

Sposób użycia: wsypać do woreczków i dobrze zamknąć. Wypłukać pod bieżącą wodą i woreczki umieścić w systemie filtracyjnym lub w miejscu przepływu wody. Alternatywne użycie: rozsypać w strefie regeneracyjne stawu kąpielowego lub w filtrze bagiennym w oczku wodnym. Maksymalnie po 120 dniach usunąć granulat filtracyjny w woreczkach i wymienić na nowy. Opakowanie 25 litrów stosujemy do 25 mwody bez ryb i do 10 m3 wody z rybami.

Warto wiedzieć:
- BioZeolit pełni dużą rolę w uzdatnianiu wody. Adsorbuje amoniak i związki azotu oraz inne substancje szkodliwe, a także pochłania metale ciężkie i pierwiastki radioaktywne.
BioZeolit neutralizuje kwaśną wodę i koryguje wartość pH oraz usuwa z wody mikrozanieczyszczenia powstałe w procesie jej chlorowania (THM i MX)
Dzięki dużej porowatości BioZeolit zatrzymuje cząstki koloidalne oraz rozpuszczoną materię organiczną, a także zapewnia doskonałe środowisko rozwoju pożytecznym bakteriom (bakterie nitryfikacyjne).
BioZeolit jako doskonały wymieniacz jonowy, obniża twardość wody (usuwa kationy wapnia i magnezu).
BioZeolit pozyskiwany jest tylko ze specjalnie wyselekcjonowanych złóż klinoptylolitu o najwyższej jakości i czystości, dlatego jest to obecnie najlepszy zeolit stosowany w stawach z karpiami Koi.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci