• Reef Interests Biopellets XL 1000ml - polimery redukujące NO3 i PO4

Symbol: RI BIOPELLETES XL 1000ML

Biopellets XL to polimery będące źródłem organicznego węgla, które skutecznie redukują azotany (NO3) i do pewnego stopnia fosforany (PO4) w akwarium.

Brak towaru
287.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 15
Paczkomaty InPost 15
Kurier InPost 17.5
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

BioPellets XL są o wiele większe i cięższe niż standardowe peletki.  Mniejsza powierzchnia do osadzania się bakterii równoważona jest jej porowatością.  W przeciwieństwie do małych peletek, XL pelety nie wymagają poruszania w filtrze fluidyzacyjnym. Wystarczy włożyć je do filtra kanistrowego czy jakiegokolwiek innego filtra/reaktora/skarpety filtracyjnej, gdzie jest duży przepływ wody. Jest to idealne rozwiązanie dla mniejszych  systemów, w których brak jest miejsca na dodatkowy reaktor lub dla akwarium bez zbiornika filtracyjnego.

Biopellets XL są złożem, na którym osadzają się, namnażają i odżywiają bakterie tlenowe. W procesie nitryfikacji dochodzi do skutecznego oczyszczenia wody ze związków takich jak azotany i fosforany. Nadwyżka bakterii pobierana jest przez korale i innych mieszkańców akwarium oraz usuwana z wody poprzez odpieniacz.

Przeciętnie potrzeba ok. 2-4 tygodni, aby mogła powstać wystarczająca ilość bakterii i rozpoczął się proces redukcji poziomów azotanów i fosforanów. BioPellets XL po pewnym czasie zużywane przez bakterie zmniejszają swoją wielkość, dlatego też należy uzupełniać ich ilość. Zalecana dawka startowa to 25 g na 100 l objętości systemu, potem powoli zwiększaj ich ilość, aż będzie 100-200 g na 100 litrów wody.

Zalety tej metody:
- Biopellets XL stymulują lokalny wzrost bakterii w komorze filtracyjnej, nie w całym akwarium.
- BioPellets XL nigdy nie wymienia się, jedynie co jakiś czas dosypuje, by uzupełnić ich ubytek.
- To efektywny i prosty sposób eliminacji azotanów i fosforanów z wody, niewymagający codziennego dawkowania.

Ważne:
- Potrzebny jest silny odpieniacz, dobre napowietrzanie wody w akwarium.
- Należy utrzymać duży przepływ wody przez BioPellets XL, żeby zapobiec powstawaniu gazu siarkowodorowego.
- Zastosowanie ozonu i UV przez złoże pigułek negatywnie wpływa na osiedlanie się bakterii na peletach i wydłuża czas dojrzewania filtra
- Przy wysokim poziomie azotanów i fosforanów, aby uniknąć gwałtownego skoku parametrów, zaleca się użycie mniejszej ilości biopelet na początku i stopniowe ich uzupełnianie.
- Jeśli karmi się wyjątkowo dużo, dobrze jest dołączyć adsorber fosforanów, np. PO4X4

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci